Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Družina má talent 2024

V pátek 22.3.2024 se uskutečnil další ročník velice oblíbené talentové soutěže s názvem „Družina má talent“. Do letošního ročníku se přihlásil rekordní počet zájemců. Pro velký zájem a omezený čas jsme museli bohužel již některé zájemce odmítnout. Ale prvních 19 soutěžících nám svůj talent představilo. A ani letos samozřejmě nechyběla v naší soutěži odborná porota, která se v letošním ročníku skládala z předsedkyně Dagmar Lorencové, členkami byly Renáta Langová a Lada Braunová.

Samotná soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. I. kategorie – zpěv a malování, v II. kategorii tanec a různé. Věkové rozhraní bylo velice široké, a to od druhé po osmou třídu.

V kategorii zpěv se zúčastnilo sedm soutěžících, ať jednotlivci nebo dua. Letošní ročník byl obzvláště náročný, neboť soutěžícím byl puštěný pouze hudební podklad bez doprovodného zpěvu. Třetí místo obsadila se svojí písní Adéla Čuboňová ze sedmé třídy, kterou přišli podpořit spolužáci. Druhé místo získal Bohdan Tokaryk s ukrajinskou písní Hej sokoli, která všechny zúčastněné chytla za srdce, a jako nejlepší zpěvačku vybrala porota Julii Chaloupeckou z druhé třídy, která zapívala zcela sama a celou písničku Za 100 let.

V kategorii tanec a různé reprezentovalo osm vystoupení plus tři vystoupení mažoretek a jedno žonglérské. Pro porotu bylo velice těžké vybrat tři nejlepší vystoupení, ale vše spravedlivě ohodnotila a vybrala tři vítězná vystoupení. Třetí místo obsadila Rozálie Vassová z druhé třídy s moc hezkým vystoupením mažoretky, na druhém místě skončila Eliška Berkyová s tanečním vystoupením, které rozvlnilo celou tělocvičnu, a zlatou medaili v kategorii tanec a různé získala Alice Čechurová z druhé třídy, také s vystoupením mažoretky. A pak už jen zbývalo vyhlásit absolutního vítěze letošního ročníku Družina má talent. Tím se stala Alice Čechurová pro své perfektně připravené číslo, které měla vypracované do posledního detailu, ať už skvělou choreografií, kostýmem nebo účesem. Toto vystoupení bylo prostě vyladěné a titul absolutního vítěze si právem zasloužilo.

Jsem moc ráda, že se přihlásilo tolik rozličných vystoupení, a je vidět to, že družina talent opravdu má! Ještě jednou obrovské díky skvělé porotě, úžasnému publiku, a hlavně všem vystupujícím, jen díky vám všem se celá soutěž tak skvěle podařila a již teď se těšíme na další ročník! Na závěr bych chtěla velice osobně poděkovat za vaše milá slova, která mě velmi těšila a zahřála u srdce. Děkuji vám!

Eva BoudováIMG 20240322 150923

IMG 20240322 151015