PLAVECKÝ VÝCVIK

Žáci 3. a 4. třídy Masarykovy ZŠ se zúčastnili plaveckého výcviku od 21.2.2024 do 26.4.2024 v KV ARENA Karlovy Vary v počtu 34 žáků.

Úkolem plaveckého výcviku je naučit žáky základní orientaci ve vodě, plavecké dýchání, plaveckou polohu(splývání) a základy plaveckých stylů- znak, kraul a prsa.

Žáci byli rozděleni do tří skupin podle úrovně plaveckých dovedností. Při samotném výcviku se učili zvládat správné provedení pohybu dolních a horních končetin, u plaveckého způsobu znak, kraul, prsa za pomoci nadlehčovacích plaveckých pomůcek. Nejlepší plavci zvládli všechny tři plavecké styly bez jakýchkoliv pomůcek.

Všech lekcí se žáci zúčastnili s velkým nadšením a při závěrečné lekci obdrželi diplom.

Sepsala: L. Braunová

IMG 20240517 WA0000